İNCE DALGA B

Teknik Özeliikleri :

İnce Dalga (B) mukavva 2 adet düz kağıdın arasına 1 adet ince dalga oluk tabakasının yapıştırılması ile toplam 3 kağıdın birleştirilmesiyle oluşturulmaktadır. Yaklaşık et kalınlığı 3 mm olup TSS, TST, KSS, KST, KSK, BSS, BST, BSK kalitelerde üretilmektedir.

 

 İRİ DALGA C

 

Teknik Özeliikleri :

  İri Dalga (C) mukavva 2 adet düz kağıdın arasına 1 adet iri dalga oluk tabakasının yapıştırılması ile toplam 3 kağıdın birleştirilmesiyle oluşturulmaktadır. Yaklaşık et kalınlığı 4 mm olup TSS, TST, KSS, KST, KSK, BSS, BST, BSK kalitelerde üretilmektedir.

 

MİKRO DALGA E

 

Teknik Özeliikleri :

 Mikro Dalga (E) mukavva 2 adet düz kağıdın arasına 1 adet mikro dalga oluk tabakasının yapıştırılması ile toplam 3 kağıdın birleştirilmesiyle oluşturulmaktadır. Yaklaşık et kalınlığı 2 mm olup TSS, TST, KSS, KST, KSK, BSS, BST, BSK kalitelerde üretilmektedir.

 

DOPEL ( B+C )

 

Teknik Özeliikleri :

   Dopel (B+C) mukavva 3 adet düz kağıdın arasına 1 adet ince dalga ve 1 adet iri dalga oluk tabakasının yapıştırılması ile toplam 5 kağıdın birleştirilmesiyle oluşturulmaktadır. Yaklaşık et kalınlığı 7 mm olup TSSSS, TSSST, KSSSS, KSSST, KSSSK, BSSSS, BSSST, BSSSK kalitelerde üretilmektedir.

 

MİKRO DOPEL (B+E)

 

Teknik Özeliikleri :

   Mikro Dopel (B+E) mukavva 3 adet düz kağıdın arasına 1 adet mikro dalga ve 1 adet iri dalga oluk tabakasının yapıştırılması ile toplam 5 kağıdın birleştirilmesiyle oluşturulmaktadır. Yaklaşık et kalınlığı 6 mm olup TSSSS, TSSST, KSSSS, KSSST, KSSSK, BSSSS, BSSST, BSSSK kalitelerde üretilmektedir.

 

 ONDULA

 

Teknik Özeliikleri :

   Ondula bir adet düz kağıdın üzerine bir adet oluk tabakasının yapıştırılması ile iki kağıdın birleştirilmesinden oluşturulmaktadır.

 KAĞIT TEKNİK  

ÖZELLERİ :
 

Saman fluting (S)

Saman fluting (S) atık kağıtlar ve samanın pişirilmesi ile elde edilen hamurdan yapılan bir kağıt türüdür. Oluklu mukavvada ondüle, orta ve iç yüzey kağıdı olarak kullanılmaktadır.

 

Test Lineer  ( T )

 Test lineer (T) tamamen atık kağıttan üretilen test liner kutu üretiminde yüksek dirençli ve baskıya dayanıklı olması sebebiyle kolay işlenen ve en çok tercih edilen bir yüzey kağıdıdır. Üretiminde nişasta ve reçine katkısı yapılır. Zaman zaman ise renk vermek amacıyla boya katıldığı da olur.

 

Beyaz Test Lineer (B)

   Beyaz test lineer (B) reklama ve görselliğe önem veren üreticilerin vazgeçilmez ambalaj hammaddesidir. Baskıya uygunluğu görsel ve estetik kalitesi gibi özellikleri ile çok tercih edilen bir dış yüzey kağıdıdır

 

Kraft Lineer (K)

  Kraft lineer (K) kağıdının su geçirgenliği yoktur ve üretiminde selüloz kullanılır. Parlak oluşu, rengi, mukavemeti ve kolay baskı uygulanabilir oluşu ile özellikle ihracat sektörünün tercih ettiği bir dış yüzey kağıdıdır.